DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Modern ve Kullanışlı Mutfak Dolapları

1 yıl önce
22 kez görüntülendi

Modern ve Kullanışlı Mutfak Dolapları

Bugünlerde yaşam alanlarında yeniliğe gitmenin tam zamanı. Hazır yaz tatiline de girmişken uzun süredir düşündüğümüz mutfak yenileme işine girişelim, dedik. Bizimle aynı fikirde olan özellikle bayan arkadaşlarımızın çoğunlukta olduğunu düşünerek evimizde yapmayı düşündüğümüz yeniliği sizlerle de paylaşmak istedik.

Bir mutfak ne kadar büyük ve geniş olursa o kadar kullanışlı olduğunu biliriz. Tabi mekanın fiziksel özelliği yanı sıra bu alanda tercih edeceğimiz dolapların, pişirme ve yıkama tezgahların önemi de büyük. Aynı zamanda yemek masası ve sandalyelerin seçimi de önemli.

en yeni mutfak dolabı resimleri

İşe nerden başlamalıyız diye sorarsanız, sizlere mutfak dolaplarından başlamanızı öneririz. Dolap seçimini yaptıktan sonra işimiz daha kolaylaşacaktır. Geri kalan küçük detaylar ise kendiliğinden zaten şekil almaya başlayacaktır.

Gelelim asıl meselemize, dolapları seçerken hangi noktaları göz önünde bulundurmalıyız. Öncelikle mekanın fiziksel özelliği, karanlık olup olmadığı birde nasıl bir konsept oluşturmak istediğimize karar vermeliyiz.

kırmızı mutfak dolabı örnekleri

Bu hususları belirledikten sonra sırada renk seçimi var. Unutmayın seçeceğiniz renk mekanın görselliğini etkilediği kadar enerjisini de etkiliyor. Gelende  ahşaplar, beyazlar ve kremler her zaman için tercih ediliyor. Bunun dışında daha popülerlerde tercih edip daha modern bir çizgi elde edebilirsiniz. Kırmızı, cappucino ,mürdüm rengi ve yeşilin tonları son dönemlerde oldukça trend olduğunu da belirtmek isteriz.

mutfak dolabı örnekleri

Buraya kadar işin görsel tarafıydı. Tabi görsellik kadar seçeceğimiz dolabın kullanışlı olması içinin geniş olması da önemlidir. Diyelim ki L ya da U tipi bir mutfak kullanıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken husus köşe noktalarına gelen çekmece ve dolapların seçimidir. Bu noktaları daha kullanışlı ve aktif hale getirmek için çekmecelerin içine dönerli bir raf sistemi yerleştirerek baharatlıklarınızı, bazı erzaklarınızı ve atıştırmalıklarınızı yerleştirebilirsiniz.Hatta duruma göre mutfakta kullandığınız temizlik malzemelerinde bu alanlara yerleştirebilirsiniz.

Başka bir ayrıntı ise dolap içi raf sistemidir. Hem dağınıklığı önlemek için hem de aradığınızı kolaylıkla bulmanız açısında raflar oldukça işe yarıyor. Yemek yaparken ya da bazı menülerinizi hazırlarken ihtiyacınız olabilecek malzemeleri buraya yerleştirebilir. Elinizi attığınızda rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında dekoratif bazı süsler ve biblolarda yerleştirip görselliğini arttırabilirsiniz.

MODERN MUTFAK DOLABI ÖRNEKLERİ

 

Modern ve Kullanışlı Mutfak Dolapları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık