DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Muhteşem Gergi Tavan Uygulamaları

7 ay önce
10 kez görüntülendi

Muhteşem Gergi Tavan Uygulamaları

Günümüzde zemin ve duvar dekorasyonları kadar, tavan dekorasyonlarına da ayrı bir önem veriliyor. Özellikle son dönemlerde birbirinden farklı ve görsel estetiğin ön planda olduğu tavan dekorasyonları daha bir dikkat çekiyor. Artık hem evin her alanında hem de iş yerlerinde sıradan, cansız  ve soğuk bir görünüme sahip olan tavanlar yerlerini estetik bir görünüme sahip tavanlara yerlerini bırakmış durumdalar.

Tavan dekorasyon uygulamalarına şöyle bir baktığımızda genelde küçük mekanlarda sade ve az bir figüre sahip modellerin ve ledli modellerin tercih edildiğini görmekteyiz. Geniş mekanlara baktığımızda salon gibi büyük ve geniş tavanlara sahip alanlarda ise daha gösterişli uygulamaların tercih edilmektedir. Evin oturma odalarına geldiğimizde ise desenli fonların ön planda olduğu tavan uygulamaların tercih edildiğini görmekteyiz.

Hem iş yerlerini hem de evlerin tavanlarını daha görsel estetikli bir görünüme kavuşturmak isteyenler ise tercihlerini gergi tavan sistemlerinden yana yapmaktadırlar. Hemen sizlere kısa gergi tavan hakkında bilgi paylaşalım, sonra gergi tavan dekorasyonları ile ilgi görselleri incelemeye başlayalım.

Gergi tavan sistemeleri ; dünyanın ilk tavan özel dekorasyonu olarak bilinmektedir. Mısır, Roma ve Yunan uygarlıklarında gelir seviyesi yüksek olan kişiler, oturdukları yerlerin tavanlarına ipek kumaş uygulaması yaparlarmış. Tabi , o dönemin şartları göz önüne bulundurulduğunda ipek kumaşlar yeterince gerdirilmediğinden dolayı bazı sorunlar yaşanmış. Zaman içinde parlaklıklarını yitirmeleri, sarkmaları ve zarar görmeleri gibi.

Günümüzde geldiğimizde ise bu alanda gelişen teknoloji sayesinde daha kaliteli işlerin yapıldığı görmekteyiz. Günümüzdeki gergi tavan uygulamasında şöyle bir sistem uygulanmaktadır. PVC membranla uygulanması yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde hijyenlik, steril aynı zamanda yalıtımı sağlayan son derece şık ve zarif görünüme sahip uygulamalar ortaya çıkmaktadır.Görsel bir estetiğe sahip olan bu uygulamalar aynı zamanda uygun fiyat avantajı sayesinde de en çok tercih edilen dekoratif uygulamalar arasında yer almaktadır.

Gergi Tavan Özellikleri

√ Bu sistem her tavana rahatlıkla uygulanabilir.

√ Toz tutmaması ,nem ve su gibi etkenlerden etkilenmiyor. Aynı zamanda temizlik konusunda kolaylık sağlıyor.

√ Tavanda görmek istediğiniz birçok farklı aksesuarları kolaylıkla montaj edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık