DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Muhteşem Oturma Odası Asma Tavan Örnekleri

1 yıl önce
13 kez görüntülendi

Muhteşem Oturma Odası Asma Tavan Örnekleri

Evlerimizin ya da işyerlerimizin dizaynı yenilerken genelde es geçtiğimiz noktalar arasında tavanlar yer alırdı. Ta ki, kısa bir süre öncesine kadar. Şimdilerde ise yaşam alanlarımızın dizaynı yenilerken işe önce bu noktadan başlıyoruz. Mesela oturma odalarımızı ele alalım.

Öncelikle odanın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurarak zevkinize hitap eden tarzını zarif bir şekilde yansıtacak olan mobilyaları seçtiniz. Sonra mekanın görünümünü etkileyecek enerjisini yükseltecek olan duvar boyası rengini ya da daha modern bir görünüm elde etmek için duvar kağıtları arasından seçiminizi yaptınız.

Şimdi de sıra geldi hem odanın konseptini tamamlayacak hem de boş ve soğuk bir görünüme sahip olan tavanlarınızı harekete geçirecek olan asma tavan modeline karar vermeye.

en güzel oturma odası asma tavan görselleri

İşte tam bu noktada devreye girip odanızın dizaynı tamamlayacak olan bu uygulamayı yaptırırken neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği hakkında birtakım önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Şimdi ilk etap olarak birbirinden farklı birçok örneklere göz atıp, hangi mekanınızın ruhunu en iyi şekilde yansıtabilir, ona bakmalısınız. Belirtileriniz doğrultusunda işi yaptıracağınız ustayla konuşup fikir alışverişinde bulunursanız daha iyi bir sonuç elde edeceğinizi unutmayın.

en güzel gergi tavan örnekleri

”En çok tercih edilen uygulama hangisidir ?” diye bir soru aklınıza gelebilir. Son dönemlerde gergi tavan uygulamaların oldukça trend olduğunu söyleyebiliriz. Daha modern ve daha sıcak bir görünüm oluşturmak isterseniz tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Yine led aydınlatmalı sistemlerine de oldukça talep olduğunu görmekteyiz.

en güzel oturma odası asma tavan fotoları

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise renk seçimidir. Mekanınızda görsel bir bütünlük ve estetik elde etmek istiyorsanız renk seçimini iyi yapmanız gerekir. Bunu yaparken öncelikle odanın duvar rengi baz almanızı öneririz. Aynı zamanda mekanın genel konseptine hakim rengi göz önüne alarak bir ton açığını ya da koyusunu tercih edebilirsiniz.

Son olarak şu noktayı da hatırlatalım. Odanızın fiziksel özelliğinizi göz önünde bulunduracağınız gibi ışıklandırmayı da göz önünde tutmanızı öneririz. Bu noktalar doğrultusunda ustanıza daha net bir bilgi aktarmış olursunuz. Şimdi dilerseniz sizlere bu konuda ilham vermesi adına hazırlamış olduğumuz görsellere göz atıp, fikir sahibi olalım.

OTURMA ODASI ASMA TAVAN ÖRNEKLERİ

 

Muhteşem Oturma Odası Asma Tavan Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık