DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Mutfağınızı Ferah Gösterecek Dekorasyon Tüyoları

5 ay önce
11 kez görüntülendi

Mutfağınızı Ferah Gösterecek Dekorasyon Tüyoları

Evin en önemli alanlarından biri olan mutfağın ferah ve işlevsel bir alan olması özellikle kadınlar için önem taşır. Görsel olarak şık bir dekorasyon mutfaklar için çok beğenilmektedir. Aynı zamanda dekorasyonun kullanışlı, pratik ve düzenli olması da gerekmektedir. Bu yüzden mutfak dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır.

mutfakta dekorasyon harikası

Mutfakta Dekorasyon Harikası

Açık Renkler Tercih Edin

Her zaman temiz ve ferah bir görünüm için mutfak dolaplarını beyaz renkte tercih edin. Baştan aşağı beyaz bir tasarım mutfak temizliği açısından zorlayıcı olabilir. Fakat leke tutmayan, el izi yapmayan beyaz mutfakları oldukça şık ve ferah bir detay oluşturacaktır.

mutfakta dekorasyon harikası

Mutfakta Dekorasyon Harikası

Tezgah seçiminde ise ışıltılı modelleri tercih edin. Mat yüzeyler mekanı daha cansız gösterirken ışıltılı bir tezgah mutfağın hem şık hem de ferah görünmesini sağlayacaktır. Mutfak masanızda veya tezgahın bir kısmında ahşap tercih edebilirsiniz.

mutfak dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Aksesuar Fikirleri

Yazı çağrıştıracak, mis gibi bir kokusu ile farklı atmosfer oluşturacak çiçekleri mutfakta kullanabilirsiniz. Saksı veya vazo çiçeklerinizi mutfak tezgahında, masanızda veya pencere önünde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda ferah bir görünüm için yer yüzeyinin de açık renklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

geniş görünen mutfak

Geniş Görünen Mutfak

Koyu renk halı ve perde yerine açık tonlar ve küçük parçalar ortamı daha ferah gösterecektir. Aydınlatma ise oldukça önemli. Tezgah arası aydınlatması, masanın tam ortasında bir sarkıt ile farklı aydınlatmalar mekanın hareketlenmesine yardımcı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık