DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Mutfak Dizaynında Kırmızı Farkı

8 ay önce
12 kez görüntülendi

Mutfak Dizaynında Kırmızı Farkı

Sıcaklığın, aşkın, tutkunun ve sevginin rengi kırmızı. Yaşam alanlarımızın dizaynı ister modern olsun, ister klasik ya da da farklı bir dizayn olsun sıcacık ve sevgi dolu bir atmosfer oluşturmak için genelde tercih edilen renkler arasında kırmızı yer alır. Gelin bugün kırmızı rengin farkını mutfaklarımızda kullanalım.

Yemek pişirme, bulaşık yıkama alanı olan mutfaklar aynı zamanda sohbet edilen alanlar başında gelir. Bu nedenle soğuk ve cansız bir mutfak atmosferi yerine daha canlı, samimi aynı zamanda sıcak ve sevgili dolu bir atmosfer oluşturmak için bu alanda kırmızı rengi kullanabilirsiniz. Kırmızı mutfak dekorasyonu yapmak zor gibi görünebilir. Ama doğru renk tonu ve doğru seçimler yapılırsa ortaya birbirinden şahane mutfak tasarımı ortaya çıkar.

Kırmızı rengi tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı renk ve tonlarında kombinleyerek daha sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu rengi en güzel beyaz ve siyah renkle kombinleyebilirsiniz.

Kırmızı rengi sadece mutfak dolaplarında kullanabileceğiniz gibi farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Mesela kırmızı bir mutfak halısı, kırmızı bir stor perde, mutfağa uygun küçük aksesuar seçimlerinde bu rengi tercih edebilirsiniz. Yine ortamı aydınlatmada, masa ve sandalye seçimlerinde, zeminde ve duvarda kullanacağınız karo seçimlerinde tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Eğer mutfağınız alan olarak küçük ise ve bu rengi dolaplarınızda kullanmayı düşünüyorsanız şöyle bir dizayn oluşturabilirsiniz. Alt dolaplarınızda kırmızı rengi, üst kısımlarda ise açık bir renk tercih edebilirsiniz. Bu renk beyaz olabilir. Bu kombinle hem ortam ferah bir görünüme kavuşmuş olur hem de daha aydınlık bir ortam oluşturmuş olursunuz.

Ortama biraz daha renk ve sıcaklık katmak isterseniz kırmızıyı ahşapla kullanmanızı öneririz. Ortamı biraz daha hareketlendirip biraz da eğlenceli hale getirmek için farklı renkler ve tonlar tercih edebilirsiniz. Turuncu, yeşil ve gri renk ile kırmızıyı bir arada kullanabilirsiniz.

Bildiniz gibi renklerin bizim üzerimizde etkileri vardır. Eğer iştahsız birisi iseniz bu sorunu çözmek için mutfağınızda kırmızı rengi tercih edebilirsiniz.

Kırmızı rengin mutfağınıza nasıl bir güzellik katacağını görmek açısından sizlere ilham verecek olan görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

KIRMIZI MUTFAK DEKORASYON FİKİRLERİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık