DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Mutfak Dolapları İçin Renk Önerileri Siyah

7 ay önce
10 kez görüntülendi

Mutfak Dolapları İçin Renk Önerileri Siyah

Mutfak dizaynlarını ön plana çıkartan ayrıntılar arasında mutfak dolapları yer alır. Bu durumu göz önüne aldığımızda mutfaklarda bir değişim söz konusu olduğunda işe mutfak dolaplarından başlamak gerekir. Mutfak dolaplarını yenilerken de ortamın atmosferine uygun bir renk seçmek gerekir. Mutfak dolaplarınızı yenilemek ya da değiştirmeyi düşünüyor ve renk konusunda henüz karar veremediyseniz bu konumuz tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Şöyle mutfak dolapları için renk önerilerine baktığımızda genelde açık ve parlak renklerin tercih edildiğini görmekteyiz. Kimi zaman risk almamak için mutfak dolabı renklerinde tercihimizi krem – beyaz dan yana yaparız. Son dönemlerde su yeşili- mint mavisi gibi renklerde tercih edilmeye başladı. Şimdilerde ise bunların dışında siyah mutfak dolabı modellerin oldukça popüler olduğunu görmekteyiz.

Siyah renk deyince insan biraz olsun kararsız kalabiliyor. Bunun nedeni de iç karartıcı bir görünüm oluşturabilmesinden dolayıdır. Bu yüzdende dekorasyonda siyah rengi tercih etmek birazda cesaret ister.

Siyah rengi hem mutfakta hem de evinizin diğer alanlarında kullanırken oldukça dikkatli olmak gerek. Doğru bir tonlama ve kombinasyonla siyah rengi kullanabilirseniz, bu rengin asaletini ve şıklığını zarif bir şekilde mutfağınıza ve diğer mekanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Diyelim tercihinizi siyah mutfak dolaplarından yana yapmayı düşünüyorsunuz. Ama yine de aklınızda birkaç küçük soru işareti var. Acaba, bu renk mutfağınıza nasıl bir görünüm kazandıracak diye. İlk etapta büyük bir risk almak istemiyorsanız, mutfakta bir kombin oluşturabilirsiniz. Mesela siyah mutfak dolaplarınızı beyaz renkte bir tezgahla kombinleyebilirsiniz. Biliyorsunuz bu iki renk birbirlerine zıt renkler olmasına rağmen aynı zamanda birbirleriyle muhteşem bir uyum içindeler.

Beyazın dışında başka hangi renkle kombin oluşturabilirim, diye düşünecek olursanız turuncu , mint mavisi ve kırmızı renk tonlarını önerebiliriz.Ayrıca şık, zarif ve göz estetiğine hitap eden bir mutfak dizaynı oluşturmak içinde parlak siyah ve mat siyah renklerini de değerlendirmeye almanızı öneririz.

Mutfak dizaynında farklı bir görsel estetik oluşturmak istiyorsanız tercihinizi siyah mutfak dolaplarından yana yapmanızı öneririz.Bunu yaparken de doğru renk kombinasyonları oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık