DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Oturma Odası Dizaynında Yapılan Hatalar

11 ay önce
6 kez görüntülendi

Oturma Odası Dizaynında Yapılan Hatalar

En çok kullandığımız alanlardan biri olan oturma odalarımızı dizayn ederken bazen farkına varmadan hatalar yapabiliyoruz. Bu hataların yüzünden istediğimiz dizaynı elde edemiyoruz.

Sizler için bugün oturma odası dekorasyonunda sık yapılan hataların neler olduğunu ve bunlar için çözüm önerilerinde bulunacağız.

Az Renk Kullanmak

Modern ve şık bir oturma odası dizayn ederken yeteri miktarda renk kullanmalısınız. Rengarenk bir görüntü oluşturmak yerine küçük renkli objeler ile odanıza renk katabilir, modern çizgisine şıklık katabilirsiniz.

Kendi Oturma Alanınızı Kendiniz Ayarlayın

Alışagelmiş oturma grubu takımları yerine kendi takımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken mobilyalar arasındaki ahenge de dikkat etmeyi unutmayın. Birbirleriyle ahenk içinde olan renkleri seçerek, farklı boyutlardaki eşyaları bir araya getirerek ve farklı dokuların görselliğinden yaralanabilirsiniz.

Farklı Açılardan Aydınlatma

Odanızı farklı açılardan aydınlatarak daha sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Mesela renkli bir ayaklı bir lamba tercih edebilirsiniz. Ya da koltuklarınızın kenarındaki sehpalara masa lambaları yerleştirerek loş bir ışık elde edebilirsiniz.

Sehpalar Yer Verin.

Genelde bazen yerin darlığından dolayı bazen kullanmayacağımızı düşündüğümüzden dolayı sehpalar yer vermek istemeyiz. Aslında hem dekoratif açıdan hem de kullanım açısından sehpalar oldukça işe yarar.

 

Oturma Odası Dizaynında Yapılan Hatalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık