DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Parkelerin Çizilmemesi İçin Ne Yapılmalı?

7 ay önce
7 kez görüntülendi

Parkelerin Çizilmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Evimizin ya da iş yerimizin zemin döşemesinde tercih ettiğimiz parkelerin üzerinde kimi zaman istemediğimiz çizikler meydana gelebiliyor. Peki, parkelerin çizilmesini nasıl önlenir ?

Genelde mobilyalar parkelerin çizilmesine neden olabiliyor. Oturma odanızda, salonunuzda kullandığınız koltuk takımların ya da köşe takımlarının parkeleri çizmemesi için ne yapabiliriz ? Oturma gruplarınızın ayak kısımlarını koroplast streç film ile sararsanız bu çizilmelerin önüne geçebilirsiniz. Hem ekonomik hem kullanım açısından ilk adım olarak böyle bir uygulama yapabilirsiniz.

Diyelim ki görsel açıdan oturma gruplarınızın ayaklarına uyguladığınız koroplast streç film ya da sünger sizi rahatsız ediyor. Bu uygulamanın dışında parkeleri çizilmeden koruyan en büyük alternatif halılardır. Odanızın büyüklüğüne ve genişliğine göre bir halı tercih ederek mobilyalarınızın parkeler ile olan temasını engelleyebilirsiniz.

Mesela kışın evinizin zemini için halıfleks tercih edebilirsiniz. Halıfleskler hem evinizi kışın daha sıcak tutmuş olacak hem de mobilyalarınız hiç bir şekilde zeminle temas etmemiş olacak.

Evinizin ya da iş yerinizin zemini yeni parke ile döşediniz. Zaman içinde parkenin çizilebileceğini göz önüne alarak şimdiden tedbir almayı düşünüyorsunuz. Eğer böyle bir düşünceniz var ise parke çizilmelerin önüne geçmek için mobilyalarınızın ayak kısmına destek yerleştirebilirsiniz.

Mobilya seçimi yaparken dikkat ! Öncelikle alacağınız mobilyaların ayak kısmını kontrol etmenizi öneririz. Eğer mobilyalarınızın ayak kısımları siyah ise ve evinizin parkesi açık renk ise bu durumda parkeler çizilecektir. İleride oluşabilecek çizik durumları başından engellemek için seçeceğiniz mobilyalar ile parkelerin aynı renk tonlarında olmasına özen göstermenizi öneririz.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık