DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Penceresiz Odalar Nasıl Dekorasyon Edilmeli

11 ay önce
9 kez görüntülendi

Penceresiz Odalar Nasıl Dekorasyon Edilmeli

Eğer yaşadığınız evin bazı odalarında pencere yok ise bu odaları hem aydınlatmak için hem de mekanı görsel açıdan estetik bir hale getirmek için penceresiz odalar için dekorasyon önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Önce Aydınlatma

Bir mekanın gün ışığından yararlanması aynı zamanda havalandırılması için pencere önemli bir araçtır. Diyelim ki odanızın penceresi yok. Eğer böyle bir durum söz konusu ise bazı küçük ayrıntılarla odanızı aydınlatabilirsiniz. Önce penceresiz mekanlarınızın boya ve yalıtımına özen göstermelisiniz. Boya seçimi yaparken de rutubet önleyici boyalar arasında seçim yapmanızı öneririz.

Ortam da Yanıltıcı Pencereler Oluşturun

Oda da sanki pencere varmış gibi bir izlenim oluşturmak için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Duvarın tam ortasına büyük bir boy aynası asın. Bu boy aynasının biraz daha pencere görünümde olması için dilerseniz pencere çerçevesi ekleyebilirsiniz. Tamamen isteğe bağlı. Sonra asmış olduğunuz bu boy aynasının her iki tarafına perde yerleştirin. Bu sayede oda pencere varmış izlemini oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda odayı hem aydınlatmış hem de derinlik hissi kazandırmış olursunuz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık