DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Pratik Ev Temizleme Yöntemleri

1 yıl önce
8 kez görüntülendi

Pratik Ev Temizleme Yöntemleri

Bazen gözümüzde ev temizliği oldukça büyütürüz. İşe nereden ve nasıl başlayacağımıza bir türlü karar veremeyiz. Sevgili hanımlar şimdi sizlere günlük hayatınızı kolaylaştıracak pratik ev temizliği ile ilgi bir takım püf noktalarını paylaşacağız. Bu yöntemler sayesinde hem evinizin temizliğini kısa sürede bitireceksiniz. Hem yaşam alanlarınızın atmosferinde fresh bir ambiyans oluşturmuş olacaksınız. Uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde de kendiniz için zaman dilimi de ayırmış olacaksınız.

Sevgili hanımlar temizliğe hazır mısınız ? 🙂

ev-temizligi-icin-pratik-yontemler

Cam Temizlemek İçin Kullanılacak Doğal Temizlik Malzemeleri

Camlarınızı doğal temizlik malzemeleri kullanarak kolayca temizleyip parlak ve lekesiz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için bir sprey şişenin içine ılık su, birazcık organik bulaşık deterjanı ve birazda içine sirke ekliyoruz. Bu karışımı bir güzel köpürtüyoruz. Sonra silmek istediğiniz cama bu karışımdan sıkıyorsunuz ve kaliteli bir cam beziyle camınızı siliyorsunuz.

Yerleri Temizlemek İçin

Evinizin zeminin doğal temizlik maddeleriyle temizlemek için mermerler hariç her yüzeyi sirke kullanabilirsiniz. Öncelikle yerleriniz süpürerek işe başlıyorsunuz. Sonra bir kova sıcak ya da ılık suyun içine bir avuç kadar arap sabunu bırakıyorsunuz. Hazırlamış olduğunuz bu suyla bir bez yardımıyla yerlerinizi siliyorsunuz. Bu noktada bir hatırlama yapmalım. İstediğinize göre evinizin zemini saf suyla her gün silebilirsiniz. Sabunlu suyu ise hafta da bir kez kullanmalısınız. Aksi halde yüzleriniz çizilebilir. Bu arada evin güzel kokması için bu karışımın içine sevdiğiniz uçucu bir yağ bırakabilirsiniz.

Evdeki Kokuları Gidermek İçin

cok-sik-kaya-tuzu-lamba-ornekleri

Evimizin havasını değiştirmek için bazı doğal yöntemler deriz. Bu doğal yöntemler arasında son dönemlerde kaya tuzu lambalarına oldukça talep olduğunu söyleyebiliriz. Kaya tuzu lambaları hem dekoratif olarak yaşam alanlarımızın dizaynına görsellik katıyor. Hem de kaya tuzu lambasını kullandığınızda evinizde oluşan fazla nem ve küfün oluşumunu engelliyor.

Koltuk Tozlarından Kurtulmanın Yolları

Oldukça basit bir yöntemle elektrik süpürgesi kullanmadan koltuklarınızın tozundan kurtulabilirsiniz. Bunun için koltuğunuzun üzerine öncelikle nemli bir bez serin. Sopayla beze vurun. Bu yöntem sayesinde tozlar nemli beze yapışacaktır. Bu sayede hem etraf tozlanmayacak hem koltuklarınız tertemiz olacaktır.

 

 

Pratik Ev Temizleme Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık