DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Pratik ve Ekonomik Ev Dekorasyon Önerileri

10 ay önce
9 kez görüntülendi

Pratik ve Ekonomik Ev Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınızı daha keyifli hale getirecek aynı zamanda bütçenizi fazla zorlamadan evinizin dizaynı yenileyebilirsiniz.

Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

  • Eskileri Yenilemek

Ev dizaynı fazla bütçe harcamadan yenilemenin yollarından biri eski mobilyalarınızı eşyalarını yenilemekten geçer. Diyelim ki köşe takımınızı ya da koltuklarınızı değiştirmek istiyorsunuz. Yeni bir köşe takımı ya da koltuk takımı almak yerine şuan kullandığınız oturma grupların yüzünü değiştirebilirsiniz. Beğenip almayı düşündüğünüz takımın kumaşını döşemeciye göstererek koltuklarınızın yüzünü değiştirebilirsiniz.

  • Eşyalarınıza Farklı Bir Bakış Açısı Oluşturun

Evinizde kullandığınız bazı eşyaları amacı dışında kullanarak farklı bir yorum katabilirsiniz. Yapacağınız bu değişimle aynı zamanda yaşam alanlarınızda yeni bir enerji oluşturabilirsiniz. Mesela evinizde eski bir ahşap merdiven olduğunu varsayalım. Bu ahşap merdivenin çevresine lambalar asarak yeni bir aydınlatma ünitesi haline getirebilirsiniz.

  • Kendin Yap Projesi (DIY)

Yaşam alanınızın konseptinde kendi farkınızı ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle bir ön araştırmadır. Evinizin neye ihtiyacı olduğunu ne gibi küçük bir değişiklikle yeni bir görünüme kavuşturacağınıza karar verin. Sonra bu konuda araştırmalarınızı sürdür. Son aşama olarak da biraz el becerinizi ve biraz da hayal gücünüzü kullanarak farklı projeler yapabilirsiniz. Mesela eski kutuları duvara asarak saklama ünitesi, cam kavanozlardan aydınlatma üniteleri vb.

  • Duvar Dekorasyonun Vazgeçilmezi Raflar

Raflar evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz dekorasyonda kurtarıcı rolü oynayan bir ayrıntıdır. Hem dekoratif olarak ortama görsel bir estetik katar hem de kullanım açısından kolaylık sağlar. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz duvar raflarını yapı marketlerinden ( Koçtaş- Tekzen – Ikea ) kolaylıkla bulabilirsiniz. Ya da satın alma yerine elinizdeki eşyaları değerlendirerek kendi rafınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylelikle daha yaratıcı ve daha ekonomik olur.

  • Odaların Vazgeçilmezi Rengarenk Kırlent ve Minderler

Ev konspetini yenilemede önemli ayrıntılardan bir renklerdir. Bir oda da küçük bir değişiklik yapmayı düşünüyor aynı zamanda bu değişimle ortamın enerjisini artırmak istiyorsanız rengarenk kırlent, minderler ve puflar arasından seçim yapabilirsiniz. Mesela yatak odanızda kullanacağınız bir puf yatak odanızın ambiyansını değiştirirken tercih etmiş olduğunuz renkle yatak odanızın enerjisi artırabilirsiniz.

 

 

Pratik ve Ekonomik Ev Dekorasyon Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık