DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.48 TL

Prefabrik Konut Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

11 ay önce
6 kez görüntülendi

Prefabrik Konut Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Prefabrik ev nedir ? Parçaları önceden hazırlanıp, birleştirerek oluşan konutlara denir. Prefabrik konutlar ses-ısı izolasyonu açısından, yangın ve depreme dayanıklık açısından uluslara arası ölçülerde hazırlanır.

Yaşanan deprem olaylarından sonra prefabrik konuklara oldukça talebin artığını görmekteyiz. Peki, prefabrik  konutlar nelerde ve hangi şartlar altında kullanılabilir ? Şimdi birkaç soru ile prefabrik  konutlar hakkında aklınızdaki soru işaretlerine cevap verelim.

 

Prefabrik Konutlar Hangi Arsalarda Yapılabilir ?

 Eğer imarlı bir arsanız varsa prefabrik  ev yapabilirsiniz. Diğer konutlarda olduğu üzere bu konutlar içinde arsanın ev imarını almanız gerekir.
Prefabrik  Ev Yaptırmayı Düşündüğünüz Arsayı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Öncelikle alacağınız arsanın imarlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Aynı zamanda satın alacağınız arsanın alt yapı ihtiyacın ne durumda olduğunu araştırmanız gerekir.

Peki, Tarlaya Prefabrik  Ev Yaptırılabilir mi ?

Eğer gerekli şartlara uygunsa yaptırılabilir. Bu şartlar nelerdir diye baktığımızda öncelikle tarlanın yol cephesi olması gerekir. Kadastrol cepheli tarlaların yüzde 5 imar izni bulunmaktadır. Bu imar izniyle en fazla 250 metrelik bir ev yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Konutların Ruhsat İşlemleri Nelerdir ?

Her belediyenin farklı ruhsat işlemleri vardır. Bu konuda detaylı bir bilgi almak için prefabrik konutunuzu kurmak istediğiniz yerin bağlı olduğu ilçenin belediyesine danışmanız yeterli olacaktır. Gerekli bilgileri aldıktan sonra 2. aşama olarak prefabrik konutu yapacak olan firmaya gidip statik hesap dosyasını ve mevcut projeyi almanız gerekecek. Hazırlamış olduğunuz belgeler ile birlikte ruhsat işlemi için başvurabilirsiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık