DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Rengarenk Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

1 yıl önce
9 kez görüntülendi

Rengarenk Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

Bugünlerde bizim evde olduğu gibi sizin evlerde çocuk odalarını yenilemeyi gibi bir düşünce var ise gelin bizimle birlikte bu düşünceyi biran önce hayatta geçireceğimiz. Oldukça renkli bir hayal dünyası olan çocuklarımızın hayallerini gerçeğe çevirerek onlara rengarenk odalar dizayn edelim.

Bebeklerin dönemlerinin geride kaldığı çocukluk ve okul çağının başladığı dönemlerde çocukların içinde bitmez tükenmez olan bir enerji var. Olduğu yerde duramazlar içleri hep kıpır kıpırdır. Bizde sevgili çocuklarımızın bu iç dünyalarından ilham alarak onlara oldukça renkli ve enerjisi yüksek ortamlara hazırlayalım.

Renklerin Gücünden ve Enerjisinden Yararlanın.

rengarenk-cocuk-odasi-dekorasyonlari

Mobilya seçimi yaparken ortama canlılık, sıcaklık ve enerjisi katacak olan renkleri seçin. Ortama sıcaklık katacak renkler arasında turuncu, kırmızı, sarı ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkleri mobilya seçimlerinde tercih edebileceğiniz gibi odanın dizaynı tamamlayacak olan diğer unsurlarda tercih edebilirsiniz.

Odaya sereceğiniz rengarenk bir halı tercih edebilirsiniz. Kız çocukların odaları için pembe ya da lila renkli desenli bir perde seçimi odaya hareketlik kazandıracaktır. Erkek çocukların odaları için mavi ya da turuncu bir yatak örtüsü tercih edebilirsiniz.

en-yeni-renkli-cocuk-odasi-ornekleri

En çok tercih edilen sıcak renkler arasında lila ve turkuaz yer almaktadır. Yeni yeni ön plana çıkan ve çocuklar tarafından da oldukça talep gören renkler arasında vişne çürüğü, zeytin yeşili, şeftali ve altın rengi yer almaktadır.

Soğuk renkler arasında ise gri, kül bulutu rengi ve mor rengin tonları tercih edilmektedir. Bu soğuk renkleri sıcak renklerle kombine edip daha enerjisi yüksek ortam dizayn edebilirsiniz.

en-yeni-cocuk-odasi-calisma-masasi-ornekleri

Hazır söz renk kombinlerinden açılmışken birkaç örnek verelim.

  • Pembe- Yeşil

Özellikle kız çocuk odaları için pembe vazgeçilmezler arasında yer alır. Pembeyi farklı bir renkle kombin edip fresh bir ambiyans oluşturmak için yeşili tercih edebilirsiniz.

  • Yeşil – Lacivert

Erkek çocuk odaları için vazgeçilmez renkler ise lacivert, mavi ve tonlarıdır. Farklı bir ambiyans oluşturmak için lacivertle yeşili tonlarını iyi ayarlayarak kullanabilirsiniz.

  • Mavi – Turuncu

Hem kız hem de erkek çocukların odasında rahatlıkla kullanabileceğiniz renkler arasında turuncuyu farklı renklerle kombinleyip kullanabilirsiniz.

RENKLİ ÇOCUK ODASI DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Rengarenk Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık