DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Renkli Perdeler ile Dekorasyon Önerileri

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Renkli Perdeler ile Dekorasyon Önerileri

Bir evin en önemli aksesuarları arasında perdeler önemli yer tutar. Evin dekorasyonu ön plana çıkarmak için perde seçimi oldukça önemlidir. Bu yüzden perde seçimi yaparken tercih edilecek rengin, desenin ve modelinin odanın ambiyansını büyük ölçüde etkileyeceğini unutmamak gerekir.

Şimdi bir taraftan yaşam alanlarımızın ambiyansını değiştirecek olan yeni perde trendlerin neler olduğuna bakalım. Bir taraftan da perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz, bir hatırlayalım.

Klasik ve modern tarzda görmeye alışkın olduğumuz gözümüze biraz cansız ve hareketsiz görülen perde yerini şimdilerde daha canlı, hareketli aynı zamanda her tarza hitap eden renkli perdelere bıraktığını görmekteyiz. Kimi zaman düz bir renk odamıza canlılık katarken kimi zaman desenli ve renkli perdeler yaşam alanımıza hareket katmaktadır.

Perde seçerken dikkat etmemiz gerekenler arasında öncelikle dekorasyonla renk uyumunu göz önümüze almamız gerektiğini unutmamak gerekir. Aynı zamanda dekorasyonumuza hitap edecek olan ortamın görselliğini biraz daha ön plana çıkartacak olan perdeler arasında seçim yapmalıyız.

2017-perde-modasi-salon-icin-perde-fikirleri

Mesela klasik modern bir tarzda salonumuzun olduğunu düşünelim. Salonumuzun dizaynın elegan bir görünüme kavuşturmak için renkli tül perde seçebilirsiniz. Tül perdeye biraz hareketlik kazandırmak için taş ve boncuk detaylarına yer verebilirsiniz. Kombini tamamlamak içinde fon perdelerden yararlanabilirsiniz. Fon perdeler arasında renkli ve aynı zamanda desenli bir seçim yapmayı düşünüyorsanız Japon fon perdelere bakabilirsiniz.

modern-dekorasyon-fikirleri-renkli-perde-ornekleri

Oturma odalarınızı elit bir görünüme kavuşturmak aynı zamanda sıcak bir ambiyans oluşturmak için desenli perdeler arasında seçim yapabilirsiniz. Mesela seçeceğiniz oturma grubunuzun kumaşını düz renkten tercih edip perdelerinizin kumaşını da bu renkten ve desenli olan bir model seçerek muhteşem bir kombin oluşturabilirsiniz.

modern-oturma-odasi-dekorasyon-fikirleri-ve-perde-secimleri

Yeni evlenecek olanlar için aynı zamanda perdelerini yenilemeyi düşünler içinde stor perde ile fon perde kombinasyonu öneririz. Yukarıdaki seçimde de görüldüğü üzere oldukça şık ve zarif bir görünüm elde edilmiş.

Biliyorsunuz son dönemlerde stor perdelere büyük bir talep var. Hem bu talebi karşılamak hem de her tarza ve zevke hitap edecek olan stor perdeler bir çok perde markasının ürün gamında yer almaktadır.

RENKLİ PERDELER İLE DEKORASYON ÖNERİLERİ

Renkli Perdeler ile Dekorasyon Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık