DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Şahane Banyo Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

1 yıl önce
11 kez görüntülendi

Şahane Banyo Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Yeni bir güne başlarken ya da günün stresini üzerimizden atmak için soluğu banyomuzda alırız. Bunun yanı sıra özellikle yaz ayının bunaltıcı sıcaklarında serinlemek için en kısa yol olarak duş alırız. Şöyle bir düşündüğümüzde hem rahatlamak hem de güne zinde ve enerji başlamak için banyoların büyük bir etkisi var.

İnsanlar üzerindeki bu etkileri göz önünde bulundurduğumuzda banyo dizaynların önemi artıyor. Bu etkiyi göz önünde bulundurduğumuzda gün geçtikçe farklı temalarla bu alanlara uygulandığını görmekteyiz. Bu temaları uygularken de banyoların insanlar üzerindeki rahatlatıcı özellikleri daha ön planda tutulmaya başlandığını da görmekteyiz.

zen tarzı banyo dekorasyon fikirleri

Son dönemlerde huzur verici bir ambiyans oluşturmak için Zen stili banyoların ön planda olduğunu görmekteyiz. Zen stilinin temel özelliği ahşabın doğal sıcaklığından yararlanarak farklı objeler dizayn edilmesidir. Doğal ve sıcak bir atmosfer için tercih edilebilir.

italyan tarzı banyo dekorasyon örnekleri

Görselliğin ön planda tutulduğu daha zengin bir estetik için ise tercihler genelde İtalyan tarzından yana olduğu söyleyebiliriz. Bu tarz da ön plana çıkan ayrıntı olarak göz estetiğine hitap edildiğini görmekteyiz.

Tabi banyolarımızın dizaynı yenilerken bazı özellikleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her tarz her banyo da aynı etkiyi göstermeye biliyor. Bu yüzden öncelikle banyonun fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sonra nasıl bir tema oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunu yaparken de görsel estetiğin yanı sıra duş alırken sizin üzerinizde bırakacak rahatlatıcı özelliği yanı sıra zihinsel olarak da rahatlatıcı olmasına özen gösterin.

Dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntılar arasında ise renk seçimi vardır. Biliyorsunuz renklerin insanlar ve dekorasyonlar üzerinde büyük bir etkisi vardır. Yine seçeneğiz lavabo, küvet, duşakabin ve dolap gibi seçimlerin boyutları da görsel estetik açısından önemlidir.

küçük banyo dekorasyon fikirleri

Diyelim ki, küçük bir banyoya sahipsiniz. Yerden tasarruf etmek adına küvet yerine duşakabin tercih etmelisiniz. Büyük boyutlara sahip duvar karo ve fayansların yerine suya dayanıklı duvarlarınızın görselliğini ön plana çıkartacak duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.Bunun birde tersini düşünelim. Eğer büyük bir alana sahipseniz hem duşakabin hem de küvet tercih ederek daha zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.

ŞAHANE BANYO DEKORASYON ÖRNEKLERİ

 

 

Şahane Banyo Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık