DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Şahane Duvar Niş Dekorasyon Örnekleri

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Şahane Duvar Niş Dekorasyon Örnekleri

Oturma odanızın, salonun, yatak odanızın ve istediğiniz herhangi bir mekanın duvarlarına küçük dokunuşlar yaparak aktif hale getirip daha bir estetik görünüme kavuşturabilirsiniz. Böyle bir görünümü elde etmek için nasıl bir uygulama yapmamız, gerekir diye bir an düşündüğünüzü görür gibiyiz. Hemen konumuzla ilgili bilgileri sizlere paylaşmaya başlıyoruz.

Evinizin, iş yerinizi ve ofisinizin sade ve hareketsiz bir görünüme sahip olan duvarlarını harekette geçirip mekana yeni bir görsellik katmak adına niş uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu nokta da hemen kısa ”niş” ne olduğunu hatırlayalım.

duvar niş dekorasyon fikirleri

Fransız mimarisinde ” Niche” olarak geçen bu kelime duvar hücresi anlamına gelir. Biraz daha açacak olursak; mimari yapılarda duvar içinde bırakılan oyuklara denir. Genelde bazı odanın ortasında kiriş ya da kolan bulunabiliyor. Görünüm açısından pek hoş görünmeyen bu kirişlerin hem görünümüne estetik katmak için hem de odaya yeni bir görünüm kazandırmak için bu yola başvurulduğunu görmekteyiz.

oturma odası duvar niş örnekleri

Tabi bunun dışında zevkinizin doğrultusunda yaşam alanlarınızda istediğiniz duvara uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken de mekanın genel konseptini göz önüne alarak ruhunu yansıtabilirsiniz.

yatak odası duvar niş önerileri

Mesela yatak odalarını ele alalım. Hem yatak odanın konseptini yenilemek için bu yolu deneyebilirsiniz. Bu oyuk içinde dekoratif objeler ve biblolar yerleştirebilirsiniz. Ya da odanın ambiyansına biraz romantizm katmak adına kokulu mumlar yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda başucu abajurları buraya yerleştirip mekanda loş bir aydınlatma da elde etmiş olursunuz.

en yeni banyo duvar niş dekorasyon örnekleri

Bu uygulamayı banyolarınızda denemeye ne dersiniz ? Banyonun görünümünde zenginlik katmak açısından düşünebilir. Hem kullanım açısından da oldukça işinize yarar. Şampuanınızı, duş jelinizi ve bazı kişisel bakım ürünlerinizi yerleştirebileceğiniz gibi bunlara ek olarak küçük bir değişiklik olarak ta bazı biblolarda ekleyebilirsiniz.

Evinizin antresinde bu uygulama oldukça hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Farklı şekillerde oyuklar oluşturup bunları farklı renklerde boyatabilirsiniz. Bir de led çubukları yerleştirerek bu alanları aydınlatabilirsiniz. Zevkinizin doğrultusunda buralara anahtarlarınızı bırakabileceğiniz gibi çiçek yerleştirebilirsiniz. Ya da aile bireylerinizle ölümsüzleştirdiğiniz anların fotoğraflarını buraya yerleştirebilirsiniz.

Küçük bir dokunuşla bir anda yaşam alanızın konseptinin nasıl değiştiğini mekanlarınızın enerjisinin arttığını göreceksiniz.

ŞAHANE DUVAR  NİŞ  DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Şahane Duvar Niş Dekorasyon Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık