DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Şahane Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

1 yıl önce
21 kez görüntülendi

Şahane Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Evde sevgili hanımların egemenliği altında olan mutfaklar, şimdilerde hemen hemen tüm aile bireylerin zaman geçirdiği alanlar haline gelmeye başladı. Hatta çoğu zaman çat kapı gelen komşumuzla keyif kahvelerini beş çaylarını mutfakta içmeye başladık. Durum böyle olunca mutfakların dizaynları da gün geçtikçe ön plana çıkmaya başladı.

Şöyle bir gözümüzün önünde canlandırdığımızda daha önceleri sıradan dolaplar, yemek yapmak ve bulaşık yıkamada işimizi görecek bir tezgah yeterli oluyordu. Bir de kenarda sabah kahvaltılarımızı yapıp, akşam yemeklerimizi yiyeceğimiz küçük bir masa ve sandalyeler yeterli oluyordu.

siyah beyaz mutfak dekorasyon resimleri

Şimdilerde ise bu seçimleri yaparken daha bir özen göstermeye aynı zamanda renklerin gücünden yararlanarak mutfaklarımızı dizayn etmeye başladık. En çok tercih edilen renklere değinecek olursak ; birbirine zıt iki renk olan siyah ve beyazın muhteşem ahenginin bu alanlara yansıdığını görmekteyiz.

Beyaz renk ve tonlarının hakim olduğu duvarlara, modern çizgiler ile dizayn edilmiş görselliği kadar işlevliğiyle de siyah mutfak dolapları eşlik etmektedir.Daha orijinal bir konsept oluşturmak için duvar boyası rengi yerine siyah duvar kağıtları da tercih edildiğini görmekteyiz.

Bazen siyah ve beyaz yer karolarından oluşan muhteşem bir zeminle de karşılaşmamış mümkün. Zemin için diğer bir alternatif olarak halıfleks tercih edebilirsiniz.

siyah beyaz mutfak dekorasyon fotoları

Bu alanda önemli olan unsurlardan biri tezgahlardır. Tezgahlarınızda küçük bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız mekanınızın ruhuna hitap edecek olan siyah mutfak tezgahlarına göz atmanızı öneririz. Oldukça şık ve zarif bir görünüm için ideal bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Gelelim yemek masası seçimine. Eğer alan olarak yeteri bir genişliğe sahipseniz tercihiniz köşe takımlarından yana yapmanızı öneririz. Hem kullanım açısından oldukça konforlu ve rahattır. Hem de görsel açıdan mekanda modern bir çizgi yansıtarak elit bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

en yeni siyah beyaz mutfak dekorasyon örnekleri

Zevkinizin doğrultusunda hareket ederek ve mutfağınızın fiziksel özelliğine de göz önüne alarak ister beyaz renkte bir tema isterseniz de siyah renkte bir tema oluşturabilirsiniz. Ya da iki rengi belli bir orantı da kullanarak hem göz estetiğine hitap eden hem de mekanı aydınlık gösteren dizayn elde edebilirsiniz.

 SİYAH BEYAZ MUTFAK DEKORASYON ÖRNEKLERİ

 

 

Şahane Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık