DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Salon Dekorasyonu İçin Parlak Fikirler

8 ay önce
9 kez görüntülendi

Salon Dekorasyonu İçin Parlak Fikirler

Bir evin en önemli odalarından biri salondur. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağımız bu odanın dizaynına ayrı bir önem veririz. Kimi zaman lüks bir çizgi ile, kimi zaman modern bir çizgili ile dizayn ederiz. Ara sıra küçük değişiklikler yaparak salonumuzun yeni görünümlere kavuştururuz.

Bugünlerde salon dekorasyonunuz da yeniliğe gitmeyi düşünüyor ve bu konuda değişik fikirler arıyorsanız bu konumuzdaki önerilerimizi inceleyebiliriz. Salon dizaynında nasıl bir farklılık oluşturabileceğiniz hakkında ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Salon Dekorasyonları İçin Değişik Fikirler

Salonların Yeni Stili Kolonyal

Farklı dekorasyonlardan hoşlananların şimdilerde tercihlerini Kolonyal stilinden yana kullandıklarını görmekteyiz. Bu stilin en belirgin özelliği sadelik aynı zamanda doğal olmasıdır. Bu stilde genelde ahşap mobilyaların tercih edildiğini görmekteyiz.

Dekorasyonda Simetri Etkisi

Ortamda son derece şık ve nezih bir dizayn oluşturmak için simetri dekorasyonundan yararlanabilirsiniz.  Simetri etkisini salonunuza yansıtmak için şöyle bir yöntem belirleyebilirsiniz. Öncelikle oda da orta bir nokta belirleyin. Oda da bu noktayı vurgulamak için bir koltuk ya da ayna kullanabilirsiniz. Simetriyi oluşturmak istediğiniz alanların köşelerinde tıpkı bir ayna yansıması oluşturacak gibi birbirinin tıpkısı olan mobilya ya da aksesuarlar kullanmalısınız.

Salonun Etrafını Camlarla Çevirin

Eğer salonunuzun güzel bir manzarası var ise bu güzelliği odaya yansıtmak için odanın yer yanını camlarla çevirebilirsiniz. Bu uygulamayla hem odada fazla eşyaya yer vermemiş olursunuz. Hem de doğa ile iç içe bir salonda sahip olmuş olursunuz.

Akdeniz Esintileri ve Mavinin Büyüsü

Göz estetiğine hitap edecek son derece naif bir konsept oluşturmak için mavinin büyüsünü Akdeniz’in esintileri ile birleştirebilirsiniz. Bu konsepti uygulamak için salonun duvar rengi için mavi rengi ve tonları arasında seçim yapabilirsiniz. Mobilya seçiminde ise beyaz rengi tercih ederek hem ortamı daha ferah bir görünüme kavuşturmuş olursunuz, hem de modern bir çizgi yakalamış olursunuz.

Asyatik Bir Tarza Ne Dersiniz ?

Hem sade, hem doğal hem de sıcacık ve samimi bir ortam oluşturmak için tercihinizi Asya stilinden yana yapabilirsiniz.Ahşap paneller,parlak ışıklar,deri koltuklar bu stilini oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık