DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Salonda Feng Shui Tasarımları

6 ay önce
7 kez görüntülendi

Salonda Feng Shui Tasarımları

Salonlar, uyanık olunan ev zamanının en uzun saatlerinin geçirildiği odadır. Aynı zamanda ev halkının bütününü etkileyen bir enerji akışı yaratılabilir salon dekorasyonu ile. Pozitif enerjinin ve yaşam enerjisinin artmasını sağlar. Yaşamsal enerji açısından bu nedenle önemlidir.

salonda feng shui esintisi

Salonda Feng Shui Esintisi

Yaşamın her alanı ile uyumlu olabilmek için salon dekorasyonunda feng shui açısından dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salonda boş bir köşe bile kalmayacak şekilde düzenlemeler yapılmalıdır. Bunun için öncelikle koltuklar, kapıyı ve dolayısı ile kapıdan girenleri rahatlıkla görebilecek şekilde yerleştirilmelidir. Koltuklar asla duvarlara bakmamalıdır.

salon dekorasyonunda feng shui

Salon Dekorasyonunda Feng Shui

Karmaşıklık feng shui için sakıncalıdır. Bu nedenle salonda gerekenden fazla eşya bulunmamalıdır. Feng shuiye göre salon dekorasyonu yapılırken önemli olan nokta, odanın sakin ve huzur verici olmasıdır. Bu yüzden mobilyalar yumuşak hatlı ve konforlu olmalıdır.

Televizyon gibi elektromanyetik dalgalar yayan aletler, negatif enerji yaydıkları için salonda çok da fazla yer verilmemelidir.

Salonun girişi temiz ve pırıl pırıl olmalıdır. Bu şansı çekecektir. Ayrıca şansı çekebilecek rüzgar çanı, akvaryum gibi aksesuarları salonda bulundurmak da faydalı olacaktır.

Salonda Aydınlatma ve Aynalar

Dekorasyon yapılırken, en önemli noktalardan birisi de salonun karanlık tek bir noktasının bile kalmamasıdır. Bunun için merkezi aydınlatma dışında karanlık kalabilecek olan köşelerde abajur, aplik gibi aydınlatma unsurları kullanılmalıdır. Böylece tüm alanın, genel görünüme uyumlu şekilde aydınlık olması sağlanmalıdır.

feng shui salon modelleri

Feng Shui Salon Modelleri

Karanlık olması muhtemel köşeler aynı zamanda boş da kalabilecek alanlardır. Bu nedenle bu köşe ve noktalarda aydınlatma figürleri dışında büyük bir vazo, büyük yapraklı salon çiçekleri ya da renkli bir tablo kullanılmalıdır. Böylece kör noktalar yaşam enerjisi adına ilgi çekici hale getirilmelidir.

Dikenli bitkiler, kötü şans getirecektir. Bu nedenle kaktüs dışında dikenli bir bitki salonda bulundu-rulmamalıdır.

feng shui salon dekorasyonu

Feng Shui Salon Dekorasyonu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık