DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Selim Yuhay’dan Ev Dekorasyon Önerileri

11 ay önce
15 kez görüntülendi

Selim Yuhay’dan Ev Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınızın ambiyansını biraz değiştirerek daha huzur verici, enerjisi yüksek aynı zamanda sıcak ve samimi bir konsept oluşturmaya hazır mısınız ?  Şimdi dilerseniz adım adım evimizin dizaynı yenilemeye başlayalım.

Huzur Verici Renkler

Güle Güle Oturun” programın yapımcısı ve sunucu olan ünlü mimar Selim Yuhay yaşam alanlarını dizayn etmeden önce kişilerin kendilerini iyi tanıyıp keyif alabileceği ortamlar dizayn edilmesi gerektiğini vurguluyor. Evde huzur verici bir atmosfer yaratmak içinde renk konusunda beyaz, sarı, pembe ve mavi tercih edilebileceğini söylüyor.

  • Sarı Renk

Dinlendirici bir ortam için sarı ve loş ışıklar tercih edebilirsiniz. Evde dinlemek gün yorgunluğu üzerinizden atmak için kendinize ait bir köşeniz olmalı. Bu dinleme köşenize sadece bir koltukta bırakabilirsiniz. Yada sizi rahatlatacak bir ortamda oluşturabilirsiniz. Kitap okumak – müzik dinlemek- resim yapmak gibi

  • Pembe Renk

Pembe rengin kendine has rahatlatıcı bir yanı ve etkisi vardır. Evinizin dekorasyonunda küçük bir ayrıntı da olsa pembe rengine yer verebilirsiniz.

  • Ruhunuzu dinlendirmek için beyazı ve mavi rengi tercih edebilirsiniz.

Ortamda Rahatlığı ve Enerji Artırmak İçin

  • Yatak Odası

Ünlü mimar Selim Yuhay yatak odası dekorasyonu için şu önerilerde bulundu.Yatak odaları genelde huzuru bulup dinlendiğimiz mekanların başında gelir. Dolayısıyla yatak odaları dizayn edilirken oda da huzuru hissettirecek renkler ve eşyaların kullanılması gerektiğinin altını çiziyor.

Öncelikle yatak odalarının gün ışığını iyi alması gerektiğini belirterek gün ışığı eşliğinde yeni bir güne başlamak insana ayrı bir enerji ve keyif verir. Bunun yanı sıra yatak odasında gökyüzünü en güzel şekilde anlatan tablolara da yer verilmesi gerektiğini söylüyor. Renk konusuna gelecek olursak ; mimarımız açık renklerin tercih edilmesi gerektiği söylüyor. (Mavi- beyaz – pembe )

  • Çocuk Odası

Sevgili çocukların odaları dizayn edilirken onların iç dünyalarını,ilgi alanlarını göz önüne alarak araştırmacı ruhlarını ön plana çıkartacak şekilde dizayn edilmesi gerektiğini vurguluyor.Çocuk odası için mobilya seçimi içinde küçük bir detayı da bizlerle paylaşıyor. Araştırmacı ruhlarının ön plana çıkartılması için çocuk odası için dolap seçerken çekmeceli modellerin tercih edilmesi gerektiğini söylüyor.

Selim Yuhay’dan Ev Dekorasyon Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık