DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Sinema Salonunu Evinize Taşıyın !

7 ay önce
11 kez görüntülendi

Sinema Salonunu Evinize Taşıyın !

Gelişen teknoloji ile birlikte artık sinema keyfini doyunca ev ortamında da yaşamak mümkün. Eğer bir sinema tutkunuysanız, uygun bir bütçe ile evinizin bir odasını sinema odasına çevirebilirsiniz.

Evde sinema odası dekorasyonu için üç boyutlu, yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran, iyi bir ev sinema ses sistemi ve rahat edebileceğiniz koltuklara ihtiyacınız olacaktır. Bir odanızı bu şekilde dizayn ederek ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte evde sinema keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Tabi bir odayı baştan sona bu şekilde değerlendirebileceğiniz gibi dilerseniz odanın küçük bir köşesini rahatlıkla sinema salonuna dönüştürebilirsiniz.

Diyelim ki evinizde bir sinema odası oluşturmaya karar verdiniz. Ama işe nereden ve nasıl başlayacağınıza karar veremiyorsunuz. Kararınızda yardımcı olmak adına birkaç küçük öneride bulunalım.

Hem bütçenizi fazla zorlamadan hem de kaliteli bir görüntü ve ses sistemi yakalamak için küçük ya da orta sayılabilecek bir odayı tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz küçük odanın ses yalıtım sistemini yaparak işe başlayabilirsiniz. Ses yalıtım sistemi için dilerseniz ekstradan bir bütçe ayırmak yerine evde kullanmadığınız eski halılarınızı değerlendirebilirsiniz. Boydan boya halılarınızı döşeyerek ses yalıtım sistemini yapabilirsiniz.

Ortamda istediğiniz ışığı rahatlıkla elde etmek için koyu renkli perde seçmelisiniz. Ortamda farklı bir ambiyans oluşturmak içinde aydınlatmada tercihinizi dilerseniz renkli led ışıklardan yana dilerseniz de spot ışıklardan yana kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra televizyon ya da projeksiyon cihazı arasında tercih yapabilirsiniz. Eğer tercihinizi televizyondan yana kullanacaksınız televizyon boyutunun odanın boyutuyla orantılı olmasına dikkat edin. Rahat bir ortamda sinema seyretmek için U şekilde koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Belki aklınızdan şuan şöyle küçük bir soru geçebilir. Sinema odası bizlere ne kazandıracak diye. Hemen kısaca bu konuya da değinelim.

Öncelikle ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte güzel ve eğlenceli zaman geçireceksiniz.

Haftada bir ya da ayda bir arkadaşlarınızla bir araya gelip istediğiniz filmi ya da filmleri ev ortamında rahatlıkla seyredebilir ve film kritiğini yapabilirsiniz.

Kaçırdığınız ya da yeniden seyretmek istediğiniz sinema filmlerini yüksek kalite ile ev sinemasında seyretmeniz mümkün.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık