DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Stor Perde Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

1 yıl önce
9 kez görüntülendi

Stor Perde Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Bir evin konpsetini en güzel şekilde gösteren ayrıntılar arasında perdeler yer alır. Bu ayrıntıyı göz önünde bulundurduğumuzda perde seçiminde son derece dikkatli olmamız gerektiğini unutmamak gerekir. Peki ; yaşam alanlarımızın dizaynı en zarif şekilde yansıtacak olan perde seçiminde nelere dikkat etmeliyiz ?

Öncelikle evimize hakim olan çizgi göz önünde tutarak seçimizi yapmalıyız. Sonra seçeceğimiz perdelerin göz estetiğine hitap edecek olan renginin ve desenin odaya hakim olan renklerle ahenk içinde olmasına dikkat etmemiz gerekir. Görsel estetiğin yanı sıra temizlik konusunu da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Bu noktaları göz önünde bulundurarak yaşam alanlarımızın dizaynında modern bir çizgi yansıtacak olan stor perdeleri sizlere önerebiliriz. Neden mi stor perde ?

oturma odası için stor perde fikirleri

Öncelikle geniş bir ürün yelpazesine sahip. Her evin ruhuna hitap edecek değişik formantlar da dizayn edilmiş çeşitleri bulunmaktadır. En çok kumaş storlar tercih edilmektedir. Kumaş storlar da birçok alternatif bulunmaktadır. Kullanacağınız mekanın dizaynı göz önüne bulundurarak renk ve desen seçimi yapabilirsiniz. Genelde çiçekli,desenli,kareli,çizgili kumaşlar tercih edilir.

Bunların dışında diğer alternatifler arasında ise odaya doğal bir sıcaklık katacak olan ahşap storlar, daha modern ve daha doğal bir çizgi oluşturmak için dijital baskılı storlar da son dönemlerde en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

yatak odası için stor perde örnekleri

En çok kullanım alanı ise oturma odası,salon ve yatak odasıdır. Bunun dışında mutfak ve çocuk odalarında son dönemler kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz.

desenli stor perde örnekleri

Görsel açıdan yaşam alanımıza estetik katan bu perdeleri seçerken dikkat etmemiz gereken diğer ayrıntılar nelerdir,diye baktığımızda şunları söyleyebiliriz.

Yaşam alanımız için tercih edeceğimiz storların kumaşlarını seçerken kolay temizlenebilir ve silinebilir olmasına özen göstermeliyiz. Aynı zamanda yıkanabilir olması da bizim için artı bir avantaj olur.

Bu arada temizlik konusunda heme birkaç küçük öneride bulunalım. Öncelikle hareketli bir mekanizmaya sahip olduğu için üzerinde tozu ve kiri fazla barındırmaz. Eğer perdelerinizin tozunu almak ya da silmek isterseniz iki pratik yöntem önerebiliriz. Birinci yöntem bir ıslak mendil yardımıyla silebilirsiniz. İkincisi ise elektrikli süpürgenin ucuyla tozunu alabilirsiniz.

EN GÜZEL STOR PERDE ÖRNEKLERİ

Stor Perde Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık