DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Su Geçirmeyen Parkeler

11 ay önce
10 kez görüntülendi

Su Geçirmeyen Parkeler

Ev ve iş yeri zemin döşemelerinde genelde parke tercih edilir. Hem doğal, hem modern bir görünüme sahip olan parkeler ilk etap da banyo ve mutfak gibi alanlarda tercih edilmezdi. Bunun nedeni bu alanların ıslak ve nemli kalma durumların olduğundan dolayı.

Parke üreticileri bu soruna son vermek için suya dayanıklı parkeler üretmeye başladı. Sudan ve nemden etkilenmeyen bu parkeler kısa sürede büyük bir ilgi görerek başta mutfak ve banyolar olmak üzere her ortamın zeminde yer almaya başladı.

Su, buğu ve nem gibi ortamlara dayanıklı olan su geçirmeyen parkeler yaşam alanları dışında sera gibi ortamlarda kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz. Diğer kullanım alanları nelerdir diye baktığımızda karşımızda oteller ve saunalar karşımıza çıkmakta.

Dayanıklı ve sağlamlık özellikleri göz önüne alınarak gönül rahatlığıyla spor salonlarının zemin döşemelerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda son dönemlerde  mağazalarda ve restoranların zemin döşemelerinde de sudan etkilenmeyen parkelerin tercih edildiğini görmekteyiz.

Sudan etkilenmeyen bu parkeler kesinlikle kabarma ya da şişme gibi durumlar söz konusu değildir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık