DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yatak Odası Düzenlemeleri: Feng Shui

6 ay önce
11 kez görüntülendi

Yatak Odası Düzenlemeleri: Feng Shui

İnsanların uyudukları odalar son derece önemlidir.

İyi bir uyku hem yaşam enerjisi Chi’nin doğal akışta kalmasını hem de kişinin gün içinde daha mutlu, enerjik olmasını sağlar. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu için özel bir özen gösterilmelidir.

feng shuide yatak odası

Feng Shuide Yatak Odası

Yatak odası dekorasyonuna öncelikle şartları inceleyerek başlanmalıdır.

Yatak Değerlendirme

Yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda en önemli mobilya yataktır. Yatağın odaya girildiğinde ilk olarak göze çarpan bir konumda olmamalıdır.

yatak odası dekorasyonu 2017

Yatak Odası Dekorasyonu 2017

Yatağın ayakucu direk kapının karşısına gelmemelidir. Bu şansın kaçmasına neden olabilir.

Yatak başucu direk cam kenarında olmamalıdır. Eğer bu şekilde düzenleme yapılması gerekiyor ise cam ile yatak başucu arasında en az on santimetrelik bir mesafe bulunmalıdır. Kısacası yataklarda mutlaka bir yatak başı bulunmalıdır.

Odaya girildiğinde en uygun yatak konumu odanın karşı sağ tarafıdır. Böylece yatakta yatarken kapıdan giren kişiler net olarak görünebilir. Böylece feng shuiye göre yatak odası dekorasyonu için en uygun yer seçilmiş olur.

yatak odası dekorasyonunda feng shui

Yatak Odası Dekorasyonunda Feng Shui

Önemli Detaylar

Feng shuiye göre yatak odası dekore etmek isteyen kişiler, yatak odalarında çok fazla ayna bulundurmamalıdır. Evin diğer alanlarının aksine yatak odasında ayna düzenlemeleri kabul edilmez. Bu da kapısında ayna bulunan elbise dolaplarının tercih edilmemesi gerektiği anlamına gelir.

yatak odası

Yatak Odası

Eğer aynalı bir elbise dolabı var ise en azından yatakta yatarken aynadan yatak görünmeyecek şekilde düzenleme yapılmalıdır. Bu da mümkün olmuyor ise gece yatarken ayna bir örtü ile örtülmelidir. Böylece yatak odası dekorasyonu feng shuiye göre daha sağlıklı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık