DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yatak Odası İçin Aydınlatma Önerileri

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Yatak Odası İçin Aydınlatma Önerileri

Yaşam alanlarımızın dizaynında önemli olan noktalardan biri aydınlatma sistemidir. Hemen hemen her odada kullanım amacına göre farklı aydınlatma yöntemleri kullanır. Kimi odalar daha parlak ışıklar tercih edilirken, kimi odalarda ise daha loş ışık tercih edilir. Mesela yatak odalarımızı ele alalım.

yatak odası aydınlatma önerileri

Genelde yatak odalarımızı akşamları kullanırız. Yine gün içinde belki dinlenmek içinde soluğu burada alır. Bu noktadan hareket edecek olursak, bu odayı aydınlatmasını ayarlarken mekana biraz romantizm katacak unsurlardan yararlanabiliriz. Mekanın içinde belli noktalar seçerek buralar çeşitli aydınlatmalar bırakabiliriz.

yatak odası abajur örnekleri

Diyelim ki yatmadan önce yatağınıza uzanıp kitap okumak ya da bilgisayarınızda bir şeylere bakmak istersiniz bunun için komodinin üzerine abajur bırakabilirsiniz. Hem loş bir ışık elde etmiş olursunuz, hem de odanın dizaynına zenginlik katmış olursunuz.

Bu arada abajur seçerken  özellikle duvar ve perdenizin rengini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Mesela duvara hakim olan rengin bir ton açığını ya da koyusunu tercih ederseniz ambiyans da bir bütünlük kazandırmış olursunuz. Böylelikle daha elegan bir görünümde elde etmiş olursunuz.

yatak odası led aydınlatma görselleri

Bazen kıyafetlerimizi seçerken dolabın içi bize biraz karanlık gibi görünebilir. Böyle durumlarda hem kıyafetlerimizi rahat seçmek için hem de kıyafet dolabının içine farklı bir ambiyans katmak için dolap içi aydınlatması kullanabilirsiniz.

Hem mekanı renklendirmek hem de duvara hareketlik kazandırmak için genelde tablolardan yararlanırız. Eğer sizlerde tablolardan yana tercih yapıyorsanız, bu konuda sizlere küçük bir öneride bulunmak isteriz. Tabloların üzerine loş aydınlatma kullanabilir ve tablolarınızın farklı bir ambiyans da görünmesinde yardımcı olursunuz.

lüks yatak odası tavan dekorasyon fikirleri

Gelelim şimdide odaya hakim olacak olan genel ışıklandırmaya. Burada göz önünde bulunduracağımız birkaç noktadan hem bahsedelim. Öncelikle yatak odanızda nasıl bir konseptin hakim olduğunu, odanın fiziksel özelliğini ve mekana hakim olan renkleri göz önünde bulundurarak seçimlerimizi yapmalıyız.

Eğer klasik tarz hakimse, avizelerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Avize seçerken de tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Tercihiniz modern çizgiden yana ise ve mekanda hem loş hem de romantik bir ambiyans oluşturmak için sarkıt lambalarda, tavana ya da duvara monte edebileceğiniz led çubuklardan yararlanabilirsiniz.

Yatak Odası İçin Aydınlatma Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık