DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yatak Odasında Dekorasyon

6 ay önce
10 kez görüntülendi

Yatak Odasında Dekorasyon

Rahat bir uyku yaşamın temel taşlarından birisidir. Yatak odası dekorasyonu yapılırken bu konu özellikle incelenmelidir. Öncelikle kişilerin kendini rahat hissedeceği aydınlık renkler seçilmelidir yatak odasında. Koyu renkleri sevenler ise aksesuarlarda sevdiği bu renkleri kullanabilirler.

yatak odası tasarımları

Yatak Odası Tasarımları

Yatak odası dolaplar ile dolu ise bu o odayı kullanan kişiler üzerinde sıkıcı bir ruh hali yaratır. Sıkışıklık yatak odalarında istenmeyen bir durumdur. Dolaplar çok yer kaplıyor ise başka bir oda dolap odası olarak düzenlenebilir.

Yatak odasında bitki bulundurulmamalıdır. Bitkiler doğal yaşam süreçleri gereği geceleri bulundukları odanın havası üzerinde olumsuz etkiler yaratırlar. Bu nedenle zaten nispeten küçük olan yatak odalarında bitki bulundurmak, odanın havasının geceleri sağlıksız olmasına neden olacaktır. Aksine bir iyonizer ile odanın havasının daha da sağlıklı ve nemli bir hale gelmesi sağlanmalıdır.

yatak odası modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası ve Işık

Işık, tüm yaşamamızda olduğu gibi yatak odaları için de son derece önemli ve değerlidir.

Yatak odası sadece tavandan tek bir aydınlatma ile aydınlatılmamalıdır. Yatak başucunda abajur ile aydınlatmalar kullanılmalıdır. Aynı zamanda yatakta yatarken de ışığın açılıp kapılabilmesini sağlayan düzenekler yapılmalıdır.

yatak odası dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası aydınlatmaları, kademeli aydınlatma olmalıdır. Geceleri, ışık seviyesi düşürülmeli ya da daha iyisi tam karanlıkta uyumalıdır.

Ayrıntılar

Yatak odasında müzik yayını, rahatlatıcı bir uyku sağlayabilir.

en trend yatak odası modelleri

En Trend Yatak Odası Modelleri

Eğer yatak odasında televizyon bulunuyor ise uyumadan önce mutlaka tam olarak kapatılmalı ve fişinden çekilmelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık