DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yeni Nesil Mutfak Tasarımları

11 ay önce
12 kez görüntülendi

Yeni Nesil Mutfak Tasarımları

Ev dizaynında can alıcı noktalardan biri mutfaklardır. Geçmişten günümüze mutfak dekorasyonu alanında hem görsel açıdan hem de işlevsel açıdan oldukça büyük bir değişime uğradığını görmekteyiz. Tabi bu değişimde gelişen teknolojinin ve bu alanda gelen taleplerin büyük bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Yakın bir zamanda mutfağınızın dizaynını baştan aşağı yenilemeyi düşünüyor ve bu yönde araştırmalarınız devam ediyorsa bu konuda sizlere ilham verecek olan yeni nesil mutfak dekorasyon önerilerimizi göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Renklerin Gücü

Şöyle bir mutfakların konsept hakim olan renklere baktığımızda genelde nötr renklerin tercih edildiğini görmekteyiz. Şimdilerde ise bu nötr renklerin yerine daha canlı renk tonlarının tercih edildiğini görmekteyiz.

Renkli Dolaplar

modern-renkli-mutfak-dolabi-ornekleri

Modern ve yeni nesil mutfak trendlerinde renkli mutfak dolapları ilk sırada yer alıyor. Mutfak dolaplarınızda bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız çift renkli mutfak dolapları seçmenizi öneririz. Eğer mutfağınızın dolapları ile mutfağınızın alanına derinlik katmayı düşünürseniz birbirine zıt renkleri tercih etmelisiniz.

Mutfak Dolapları ”Out ” Açık Raflar ”In”

Görünüşe bakılırsa yakın bir zamanda mutfak dolapları kısa bir süreliğine de olsa yerlerini açık raflara bırakacağa benziyor. Bunun sinyallerini şimdiden yeni mutfak dekorasyonlarında vermeye başladığını görmekteyiz.

Ada Mutfaklar

modern-ada-mutfak-tezgah-modelleri

Yakın bir zamanda kullanılmaya başlanan ada tipi mutfaklar gün geçtikçe büyük bir hızla hemen hemen tüm evlerin mutfağında yerini almaya başladı. Kısa sürede büyük bir talep toplamasının nedenleri arasında görsel açıdan estetik bir görünüme sahip olması hem de işlevsel açıdan oldukça kullanışlı olması.

Endüstriyel Mutfaklar

endustriyel-mutfak-tasarimlari

Ada tipi mutfaklardan sonra mutfaklarda yeni trendin endüstriyel mutfaklar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle küçük ve dar mutfaklar için depolama alanı soruna ideal bir çözüm.Tencere tava askıları sayesinde mutfak aletlerinizi dekoratif birer aksesuar gibi kullanabilirsiniz.

Rahat ve Konforlu Yemek Alanları

Büyük bir zaman dilimin mutfakta geçirildiği göz önünde aldığımızda hem rahatlıkla oturup sohbet edebileceğimiz hem de yemek yiyebileceğimiz konforlu yemek alanlarının olması gerekiyor. İşte bu nokta da devreye mutfağın genel ambiyansına uygun, son derece modern ve şık yemek masaları oturma grupları giriyor.

YENİ NESİL MUTFAK TASARIMLARI

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık