DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yeni Trend Ada Tipi Mutfak Örnekleri

1 yıl önce
10 kez görüntülendi

Yeni Trend Ada Tipi Mutfak Örnekleri

Sevgili hanımlar, mutfakları için sürekli bir arayış içindedirler. Mümkün oldukça kullanışlı bir alan olmasını aynı zamanda görünüm açısından da göz estetiğine hitap edecek bir tarzda olmasını isterler. Bunun için sürekli bir arayış sürekli bir yenilik içinde olduklarını görmekteyiz.

ada tipi mutfak örnekleri

Şuan da mutfak tarzınızda yeniliğe gitme aşamasındaysanız, özel bir tasarım arayışı içindeyseniz aynı zamanda mutfağınız oldukça büyük ve geniş ise sizlere son dönemlerde oldukça talep gören ada tipi mutfakları öneririz.

ada tipi mutfak görselleri

Kullanım açısından oldukça kolaylık sağlıyor. Mesela tercihinize göre bir yemek masası alanı olarak kullanabilirsiniz. Yeni tercihiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda sadece çalışma tezgahı olarak da kullanabilirsiniz. Tezgah seçiminizi yıkama grubu ya da pişirme grubu olarak da tercih edebilirsiniz. Yeri gelmişken bir hatırlatmada da bulunalım. Eğer pişirme grubu olarak kullanmayı planlıyorsanız fırın, ocak ve davlumbazların ankastre ürünler olmasına özen göstermelisiniz.

ada tipi mutfak resimleri

Bunların yanı sıra ihtiyacınız doğrultusunda yeni alanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak yarım ada ya da ada şekilde olan tezgahlar arasında tercih edebilirsiniz. Genelde U şekilde hitap ettiğimiz mutfaklar daha şık bir görünüme sahip aynı zamanda mekanlarda samimi ve sıcak bir ambiyans oluşturduğunu söyleyebiliriz.

en güzel ada tipi mutfak fotoları

Diyelim ki, tercihimizi bu yönde yaptık. Peki, bu tercih sonucunda ne gibi kazançlarımız olacak diye bir soru aklımıza gelebilir.

Başta belirtiğimiz gibi oldukça rahat çalışma alanlarına sahip oluyoruz. Mesela yemek hazırlamak için fazladan bir alan elde etmiş oluyoruz. Bu da yemek hazırlama sürecinde zaman kazanmamıza aynı zamana yardımcı oluyor.

Bazı küçük mutfak aletleri için yer elde etmiş oluyoruz. Aynı zamanda fazladan kazandırdığı dolap ve çekmece alanları işimizi kolaylaştırıyor.

İşin birazda görsellik açısına baktığımıza şu karelerden bahsedebiliriz.  Mesela yemek hazırlarken kullandığımız kaşık, çatal, kepçe ve kevgiri davlumbazın üzerinde yer alan tel askılara asabiliriz. Hem aradığımızda kolaylıkla bulabilir. Hem de görünüm açısında farklı bir şıklık katmış oluruz.

Biraz daha görsel zarafeti arttırmak adına tavan sarkıt lambalar monte edebiliriz. Biraz daha farklılık ve ahenk için tavana monte edeceğimiz özel bir askılıkla ayaklı bardakları yerleştirebiliriz.

ADA TİPİ MUTFAK TEZGAH ÖRNEKLERİ

 

Yeni Trend Ada Tipi Mutfak Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık