DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yeni Trend Duvar Boyası Renkleri ve Önerileri

1 yıl önce
24 kez görüntülendi

Yeni Trend Duvar Boyası Renkleri ve Önerileri

Yaşam alanlarımızı dizayn ederken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri evimizin ambiyansına hakim olacak olan duvar boyası renginin seçimidir. Bazen çok beğendiğimiz bir rengi mekanımızda kullandığımız zaman istediğimiz sonucu elde edemeyebiliyoruz. Doğru bir seçim yaparak hem yaşam alanlarımızın dekorasyon görselliği ön plana çıkartacak, hem de etrafa pozitif ve yüksek bir enerji yayacak olan rengi bazı kriterleri göz önünde bulundurmamız gerekir.

Şimdi gelin birlikte hem bu kriterler nelermiş bir öğrenelim, hem de yeni sezon duvar boyası renkleri nelermiş, bakalım.

yeni trend duvar boyası renkleri

Öncelikle evimizin cephesini göz önünde bulunduruyoruz. Sonra güneş ışınları hangi odaya hangi açılarla geldiğine bakıyoruz. Diyelim ki eviniz güney cepheye bakıyor. Bu durumda sıcak renkler arasında seçim yapmanız, daha doğru olacaktır. Turuncu renk ve tonlarına göz atabilirsiniz. Odalarınız kuzey cephe bakıyorsa, renk kataloğundan sarı renklerin olduğu bölüme bakmalısınız.

iç cephe duvar boyası renk fikirleri

Aynı zamanda odanın büyüklüğü- küçüklüğü, dar ve geniş ve mekana hakim olan mobilyalar, perdeler ve aksesuar ürünleri de seçimizi etkileyen diğer unsurlar arasında yer alır.

Şimdi gelelim, bu sezonun en popüler duvar boyası renklerine. Her zaman için açık renkler, beyaz, krem, şampanya ve fildişi renkleri favori renkler arasında yer alır. Birçok boya firmasının renk kartelasında farklı tonlarını da rahatlıkla bulabilirsiniz.

duvar boyası renk önerileri

Oturma odası duvar boyası renkleri

Ailemizle birlikte en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan duvar odası için mümkün oldukça ortama pozitif enerji yayacak aynı zamanda sıcak bir atmosfer oluşturacak bir seçim yapmalıyız. Biraz farklılık katmak isterseniz, nötr olan gri, kül bulutu renklerini düşünebilirsiniz.

Salon duvar boyası

Genelde misafirlerimizi ağırladığımız bu odanın görünüm açısından elegan olmasını isteriz. Sıradışı ve estetik bir görünüm kazandırmak isterseniz siyah rengin asaletini duvarlarınıza yansıtıp, beyaz deri koltuklarla muhteşem bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Yatak odası duvar rengi

Aşk limanınız olan yatak odalarınızın ambiyansında romantizmi yansıtmak isterseniz sizlere kırımız rengin tonlarına bakmanızı öneririz. Daha iyi bir uyum sağlamak için tercih ettiğiniz yatak örtüsünün renginden de yolla çıkabilirsiniz.

En popüler renkler arasında ise; mint yeşili, kobalt mavisi, füme ve turkuaz yer alıyor.

YENİ TREND DUVAR RENKLERİ VE FİKİRLERİ

 

 

 

Aramalar:

  • duvar boyası renkleri
  • boya renkleri duvar
  • yeni duvar boyaları
  • yeni duvar boyaları renkleri

Yeni Trend Duvar Boyası Renkleri ve Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık