DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yeni Trend Oturma Odası Duvar Renkleri

12 ay önce
10 kez görüntülendi

Yeni Trend Oturma Odası Duvar Renkleri

Oturma odalarınızın duvarlarının rengini değiştirmeyi düşünüyorsanız şuan tam zamanı olduğu söyleyebiliriz. Hazır bugünlerde yaşam alanların dizaynı kış versiyona girerken bu zamanı iyi değerlendirip evinizin boya işini de ortadan çıkarmanızı öneririz.

Oturma odanızın konseptini büyük ölçüde etkileyecek olan duvar rengini seçerken bazı ayrıntıları göz önünde bulundurmakta fayda var. Şimdi hem bu ayrıntılara kısaca değinelim,hem de oturma odamız için seçeceğimiz renge karar verelim.

oturma-odasi-icin-duvar-renk-kombinasyonlari

Öncelikle oturma odanızın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Yani odanızın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre aynı zaman geniş ve dar olmasına göre renk seçimleri farklı olacaktır. Ayrıca odanın tavan yüksekliği ve hangi cephe baktığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Diğer bir ayrıntı ise odanın ne kadar ışık aldığı ilgidir.

en-guzel-oturma-odasi-duvar-boya-rengi-fotografi

Oturma odanızın küçük olduğunu varsayalım. Hem odayı olduğundan biraz daha büyük göstermek için hem de ortamda ferah bir ambiyans oluşturmak için tercihinizi açık renkler arasından yapmanızı öneririz.

Küçük mekanların duvarları için açık renkler arasından öneride bulunmamız gerekir ise ; açık ve pastel renklerini tercih etmenizi öneririz. Odanın atmosferinde ferah bir görünüm elde etmek için çivit mavisi, beyaz ve beyaz rengin tonları arasında yer alan kırık beyaz ya da inci beyazını tercih edebilirsiniz.

kucuk-oturma-odalari-icin-duvar-rengi-onerileri

Büyük oturma odaları için renk seçimi her ne kadar kolay olsa da yine de renk seçimindeki ayrıntıları göz önünde bulundurmayı unutmuyoruz. Eğer oturma odanız büyük ise tek renk yerine renk kombinasyonlarını tercih etmenizi öneririz. Zevkinizin ve odanızın konseptine göre birbirleriyle uyum içinde olan iki renk arasında seçim yapabileceğiniz gibi birbirine zıt iki rengin ahenginden de yararlanabilirsiniz.

Duvar boyası renk seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer ayrıntılar ise şunlardır. Odanızın dizaynındaki eşyaları ve dekorasyon unsurlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Diyelim ki ferah bir ortam oluşturmayı düşünüyorsunuz odaya hakim olan renkleri göz önüne alarak bunlarla uyum içinde olan renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

Ya da odanın atmosferinde dinlendirici ve rahatlatıcı bir ambiyans oluşturmak için zıt renklerden yararlanabilirsiniz.

Yeni duvar renklerini görmek için galerimize göz atabilirsiniz.

OTURMA ODASI DUVAR RENKLERİ VE GÖRSELLERİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık