DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yeni Yatak Odası Duvar Renk Trendleri

1 yıl önce
14 kez görüntülendi

Yeni Yatak Odası Duvar Renk Trendleri

Aşk limanımız olan yatak odalarımızın konseptini oluştururken tercih edeceğimiz renklerin büyük bir etkisi vardır. Özellikle duvarlar için seçeceğimiz renkler mekanın ambiyansını doğru bir şekilde yansıtmamıza yardımcı olur.

Peki, bu seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve bu sene hangi renklerin odaya hayat verdiğine bakalım.

yatak odası duvar renk fikirleri

Öncelikle yatak odamızın fiziksel özelliğini, mekanın ne kadar ışık aldığı, nasıl bir konsept oluşturmak istediğimizi ve hangi renklerden hoşlandığımız gibi noktaları belirleyerek işe başlamakta fayda var.

yatak odası duvar renk önerileri

Diyelim ki ,yatak odanız büyük ve aynı zamanda da yeteri kadar gün ışığını alıyor. Böyle mekanlarda koyu renkler tercih edilebilir.  Eğer mekan küçükse koyu renkleri pek tercih etmenizi önermiyoruz. Çünkü odanın görünümünü biraz daha dar göstermesine neden olacak bu daha mekanın enerjisi düşürecektir.

Odanız yeteri kadar ışık almıyorsa, tercihlerimizi daha açık tonlardan yana kullanmalısınız. Aynı zamanda pastel renkler arasında seçim yapabilirsiniz.

Bunun dışında mekanı yeteri kadar ışıklandırmak içinde tavan ve duvarları kullanarak suni ışıklandırma yoluna gidebilir. Ortamı daha iyi aydınlatabilirsiniz.

en yeni yatak odası duvar boyası renkleri

Diğer göz önünde bulunduracağımız ayrıntılara arasında ortamda bulunan dekoratif ürünler ve yatak mobilyasına hakim olan renklerlerdir. Tercihimiz bu renklerle ahenk içinde olan tonları  tercih etmektir. Bu sayede hem istediğimiz konsepti daha iyi oluştururuz. Hem de odanın ambiyansında pozitif enerji oluşturmuş oluruz.

en güzel yatak odası duvar boyası renk örnekleri

Şimdide gelelim bu sezonun popüler duvar boyası renklerine. Bu sezon biraz daha farklı tonların yatak odalarına hakim olduğunu görmekteyiz. Özellikle farklılık konusunda kozmik renklerin ağırlıkta olduğu ürünlere oldukça talep olduğunu görmekteyiz. Oldukça farklı bir ambiyans oluşturmak isterseniz tercihleriniz arasına kristal pembe, manga ve mint yeşili gibi tonları bulundurabilirsiniz. Bu arada bu tonları Marshall boyanın ürün yelpazesi içinde bulabilirsiniz.

Yine bunların dışında mekana dinlendirici, huzur verici ve biraz da derinli katacak olan mavi ve tonlarını düşünebilirsiniz. Nötr olarak tanımlanan tonlar arasında yer alan gri ve tonları da oldukça tercih edildiğini görmekteyiz.

Tabi, hiç bir zaman modası geçmeyen şampanya, fildişi , bej ve tonları ve beyazın en çok tercih edilen tonu olan inci beyazı da düşünebilirsiniz.

YATAK ODASI DUVAR RENK TRENDLERİ

 

Yeni Yatak Odası Duvar Renk Trendleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık