DOLAR: 3.87 TL
EURO: 4.51 TL

Yılbaşı Ağacı için Alternatif Öneriler

10 ay önce
7 kez görüntülendi

Yılbaşı Ağacı için Alternatif Öneriler

Yeni bir yıla yepyeni umutlarla,hayaller ve isteklerle girmeye hazırlandığımız bugünlerde evimizin konseptini de hızlı bir şekilde yeni yıl için hazırlamaya başladık. Yılbaşın bazı olmazsa olmazları vardır. Bunların arasında çam ağacı yer almaktadır.

Kimimiz yeni bir çam ağacı alıp süslemeye başlarken kimimiz ise çam ağacı yerine farklı alternatifler arayışı içindeyiz. Eğer sizde farklı alternatifler arayış içindeyseniz birazdan önereceğimiz birbirinden farklı aynı zamanda oldukça pratik yılbaşı ağacı alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Salon Çamı

Biraz önce de dediğimiz gibi yılbaşının olmazsa olmazların arasında çam ağaçları gelmektir. Hem doğaya zarar vermemek için hem de evimizin dekorasyonunda dekoratif olarak kullanabileceğimiz ” ARAUARIA” bitkisi olarak bilinen salon çamını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Araucaria bitkisini evinizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

  • Işıl Işıl Parlayan Duvar Ağaçları

Hem yerden tasarruf sağlamak adına hem de farklı bir ambiyans oluşturmak için duvar ağacını tercih edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemleri ise şu şekilde sıralayabiliriz. Evinizde belirlediğiniz bir duvara iki boyutlu ağacı asıyoruz. Bunu ahşap çıtalardan ya da kartondan yapabilirsiniz. Sonra yeni yıl süslerini yerleştirip yılbaşı ışığını ekleyebilirsiniz.

  • Merdivenden Yılbaşı Ağacı Yapmaya Ne Dersiniz ?

Hafif şaşkın bir ifadeyle ”aaa nasıl olur” dediğinizi görür gibiyiz. 🙂 Evinizde bulunan bir ahşap merdiven varsa bu merdiven küçük dokunuşlar yaparak değişik bir yılbaşı ağacına diğer bir deyişle yılbaşı merdivenine çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken merdivenin basamaklarına misina bağlayıp yılbaşı süslerini güzelce yerleştirmek olacaktır. Tabi yılbaşı ışıklarını da unutmuyoruz.

  • Kitaplardan Oluşan Yılbaşı Ağaçlarına Ne Dersiniz?

Farklı bir ağacı dizaynı arayanlar için kitaplardan bir araya gelmesiyle oluşan ağacı önerebiliriz. Yılbaşı ruhunu yansıtmak için ağacın en tepesine dekoratif unsur olarak yıldızı eklemeyi unutmuyoruz.

  • Doğal Dokunuşlarla Farklı Ambiyanslar Oluşturun !

Birazdan dışarı çıkıp küçük bir gezinti yapmaya ne dersiniz ? Bu gezinti sırasında çevresinde gözünüze çarpan hoşunuza giden kurumuş dalları yapraklarıyla birlikte ve ağaç kabuklarını toplayın. Bu kuru toprakları iple bağlayarak ağacınızın iskelesini oluşturun. Zevkinizin doğrultusunda üzerini süsleyin.

Şimdiden 2017 yılında tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimizle. MUTLU YILLAR

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık